Сирдарёда одам савдоси жинояти билан боғлиқ ҳолат аниқланди
Сирдарё вилояти ИИБ ва ДХХ ходимлари томонидан олиб борилган тезкор тадбир давомида 1990 йилда Гулистон шаҳрида туғилган фуқаро Н.Н. ўзининг таниши бўлган 1999 йилда Сирдарё туманида туғилган фуқаро К.Р.ни Тошкент халқаро аэропорти орқали Туркия давлатига жўнатиш учун электрон чипта расмийлаштириб, Туркия орқали Уммон Султонлигига фоҳишалик ишларига ёллаб, жўнатаётган вақтида Тошкент халқаро аэропортида тезкор тадбир иштирокчилари томонидан далилий ашёлар билан қўлга олинди.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Сирдарё вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан фуқаро Н.Н.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 135-моддаси 2-қисм «е» банди билан жиноят иши қўзғатилиб тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

6 сентября 2022 г. 1215
В ходе оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками УВД Сырдарьинской области и СГБ, выяснилось, что уроженка города Гулистана Н.Н., 1990 года рождения, оформив электронный билет в Турцию пыталась отправить через Ташкентский международный аэропорт свою знакомую – жительницу Сырдарьинского района К.Р., 1999 года рождения. Н.Н. была задержана с вещественными доказательствами участниками оперативного мероприятия в международном аэропорту «Ташкент» во время вербовки и отправки К.Р. на занятие проституцией через Турцию в Султанат Оман.
По данному факту следственным управлением при УВД Сырдарьинской области в отношении гражданки Н.Н. возбуждено уголовное дело по пункту «е» части 2 статьи 135 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.