Сирдарёда одам савдоси жинояти билан шуғулланаётган аёл қўлга олинди
Жорий йилнинг 24 декабрь куни Сирдарё вилояти ИИБ Т ва ЭҚКБ ҳамда ДХХ Сирдарё вилояти бошқармаси ходимлари томонидан Сирдарё туманида тезкор тадбир ўтказилди.
Тезкор тадбир давомида 1978 йилда туғилган, оилали, Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани, Сайхун шаҳарчасида истиқомат қилувчи фуқаро И.С ўзининг танишлари бўлган 1984 йилда туғилган, ажрашган, Сирдарё вилояти, Гулистон тумани, Деҳқонобод шаҳарчасида истиқомат қилувчи К.М ҳамда 1994 йилда туғилган, ажрашган, Сирдарё вилояти, Сирдарё шаҳри, Қуёш МФЙда истиқомат қилувчи Қ.Д.ларни Туркия давлатига фоҳишалик билан шуғулланишга олиб кетаётган вақтида «Сирдарё» ЙПҲ масканида тадбир иштирокчилари томонидан қўлга олинган.
Ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикасининг Жиноят кодексининг 135 моддаси 2- қисми «Б,Е» бандлари билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

December 27, 2021 5456
On December 24, the staff of the Department of Internal Affairs and the State Security Service of the Syrdarya region held an operational event in Sirdarya region.
During the operation, the officers detained I.S., born in 1978, married, resident of Sayhun town, Sayhunabad district, Syrdarya region at the Syrdarya traffic police station. She was taking K.M., born in 1984, divorced, resident of Dehkanabad town, Gulistan district, Syrdarya region, and Q.D., born in 1994, divorced, resident of Syrdarya city, Syrdarya city, Quyosh mahalla to Turkey for prostitution.
The police initiated a criminal case under Article 135 (2) (B, E) of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and an investigation is undertaken.