Ўзбекистон ва Малайзия Интерпол ходимларининг ҳамкорликдаги ҳаракатлари натижасида одам савдоси билан шуғуллангани учун қидирувда бўлган жиноятчи аёл қўлга олиниб, экстрадиция қилинди
Ҳуқуқ-тартибот идораларимиз томонидан Интерпол каналлари орқали одам савдоси билан боғлиқ жиноят учун қидирувда бўлган ва ўзгартирилган шахсий маълумотлар остида узоқ вақт давомида Малайзияда яшириниб юрган Ўзбекистон фуқароси (аёл) Интерполнинг Ўзбекистон Республикасидаги Миллий марказий бюроси ходимлари ҳамроҳлигида Куала-Лумпурдан Тошкентга экстрадиция қилинди.
Интерполнинг Тошкент ва Куала-Лумпурдаги Миллий марказий бюролари ўртасида олиб борилган қўшма ҳаракатлар ва тезкор ахборот таъминоти, шунингдек, Ўзбекистоннинг Малайзиядаги элчихонаси вакилларининг бевосита кўмагида жиноятчининг шахсини аниқлаш ва қўлга олиш имконини берди.
Малайзия ҳукумати қидирувдаги аёлни экстрадиция қилиш тўғрисидаги қароридан сўнг, Интерпол ходимлари ҳамроҳлигида жиноятчи муносиб жазо олиш учун Ўзбекистонга олиб кетилди.

September 18, 2022 1392
Interpol officers of Uzbekistan and Malaysia arrested and extradited a criminal woman wanted for human trafficking
A citizen of Uzbekistan (woman), who was wanted by our law enforcement agencies for the crime of human trafficking through Interpol channels and was hiding in Malaysia for a long time under changed personal information, was extradited from Kuala Lumpur to Tashkent with the staff of the National Central Bureau of Interpol in the Republic of Uzbekistan.
Joint actions and quick information provision between the National Central Bureaus of Interpol in Tashkent and Kuala Lumpur, and with the direct support of representatives of the Embassy of Uzbekistan in Malaysia, made it possible to identify and arrest the criminal.
After the decision of the Malaysian government to extradite the wanted woman, the criminal was taken to Uzbekistan by Interpol officers.