Сохта веб-ресурсдан эҳтиёт бўлинг, ундан интернет-фирибгарлар фойдаланади
Сўнгги вақтларда интернет-фирибгарлари томонидан фуқароларнинг банк пластик карталаридаги пул маблағларини турли хил ноқонуний услублар ёрдамида талон-тарож қилиш ҳолатлари кузатилмоқда.
Хусусан, Ички ишлар вазирлиги Киберхавфсизлик маркази томонидан ўтказилган интернет мониторинги давомида, интернет-фирибгарлари томонидан ўзларининг бу каби жиноий мақсадларини амалга оширишлари учун “Click” МЧЖнинг расмий веб-сайтига ўхшаш бўлган ресурс (ҳаволаси: https://click.payer84849.ru/unlock68176685) фаолиятини йўлга қўйиб, унинг имкониятларидан фойдаланиб келаётганлиги аниқланди.
Мазкур «фейк» ресурс орқали рўйхатдан ўтмасдан туриб, 13 млн. сўмни олиши мумкинлиги, бунинг учун фойдаланувчиларнинг телефон рақами ва унга боғланган банк пластик картаси маълумотлари (карта рақами, амал қилиш муддати) ҳамда смс тариқасида келган тасдиқлаш кодини киритишлари талаб этилади.
Натижада, катта маблағга эга бўлиш истагида бўлган фойдаланувчи тасдиқлаш кодини «фейк» ресурсга киритиши билан интернет-фирибгар томонидан банк пластик картасини бошқариш ҳуқуқини қўлга киритилишига ва ундаги маблағларни ноқонуний равишда эгалланишига шарт-шароит яратади.
Шу сабабли, барча интернет фойдаланувчиларини, айниқса “Click” МЧЖ мижозларини мазкур «фейк» веб-ресурснинг ноқонуний фаолияти тўғрисида огоҳ бўлишларини, тўлов тизимларидан фойдаланаётганларида эса, уларнинг расмий веб-сайтларида тақдим этилган хизматларга мурожаат этишларини сўраб қоламиз.
Огоҳ бўлинг! Интернет-фирибгарлари томонидан яратилган сохта веб-ресурсларга кириб, енгил йўллар билан даромад топиш тўғрисидаги ёлғон хабарларга ишониб қолманг!

Остерегайтесь поддельных веб-ресурсов, которые используют интернет-мошенники
В последнее время известны случаи, когда интернет-мошенники воровали с банковских пластиковых карт граждан денежные средства различными незаконными методами.
В частности, во время интернет-мониторинга, проведенного Центром кибербезопасности МВД, установлено, что интернет-мошенники используют ресурс, аналогичный официальному сайту ООО “Click” (ссылка: https://click.payer84849.ru/unlock68176685), для выполнения своих преступных целей.
Без регистрации через этот фейковый ресурс можно получить 13 млн сумов, для которых пользователи должны ввести свой номер телефона и данные связанной банковской пластиковой карты (номер карты, срок действия) и код подтверждения, полученный в виде SMS.
В результате пользователь, желающий иметь крупную сумму денег, может ввести проверочный код в фейк-ресурс, что позволяет интернет-мошеннику получить право управлять банковской пластиковой картой и незаконно присвоить средства.
Поэтому мы просим всех интернет-пользователей, особенно клиентов ООО “Click”, быть в курсе незаконной деятельности этого фейкового веб-ресурса, а при использовании платежных систем ссылаться на услуги, предоставляемые на их официальных сайтах.
Будьте осторожны! Не верьте ложным сообщениям о легком заработке на фейковых веб-ресурсах, созданных интернет-мошенниками!