"Spark"нинг «мотор» қисмида Психотроп дори воситаларини яшириб олиб ўтаётган шахс Оҳангаронда фош этилди
«Чинор» ЙПХ масканидан «Фарғона-Тошкент» йўналиши бўйлаб ўтаётган "Spark"нинг ҳаво фильтрлари орасига 320 дона кучли таъсир қилувчи дори воситалари яширилган.
Тошкент вилояти ИИББ ЖҚБ "Гиёҳвандлик воситалари билан қонунга хилоф равишда муомала қилишга қарши курашиш" бўлими ходимлари томонидан «Чинор» ЙПХ масканида навбатдаги тезкор-қидирув тадбири ташкил этилган.
Тадбир давомида маскандан «Фарғона-Тошкент» йўналишида ўтаётган "Spark" автомашинасида 28 ёшли фуқаро Б.M. 39 дона «Тропикамид» ва 280 дона «Регапен» кучли таъсир қилувчи дори воситаларини мазкур автомашинанинг олди капот қисмидаги, ҳаво фильтри қутиси орасига яшириб Тошкент шаҳрига олиб ўтмоқчи бўлганида ушланди.
Ҳолат юзасидан йўловчи Б.M. ва ҳайдовчи Н.Р. га нисбатан Оҳангарон тумани ИИБ Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодекси 251(1)-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

В Ахангаране разоблачен человек, который спрятал психотропные препараты в моторной части автомобиля "Spark"
320 штук сильнодействующих препаратов были спрятаны между воздушными фильтрами автомобиля "Spark", следовавшего по маршруту «Фергана-Ташкент», факт зафиксирован, когда машина проезжала через пост ДПС «Чинар».
Сотрудниками отдела борьбы с незаконным оборотом наркотических средств УУР ГУВД Ташкентской области на посту ДПС «Чинор» осуществлены очередные оперативные мероприятия.
В ходе мероприятия установлено, что 28-летний гражданин Б.М., находясь в автомобиле "Spark", который следовал по направлению «Фергана-Ташкент», пытался ввезти в Ташкент 39 штук сильнодействующего препарата «Тропикамид» и 280 штук препарата «Регапен», спрятав в переднем капоте автомобиля, между коробкой воздушного фильтра.
По факту в отношении пассажира Б.M. и водителя Н.Р. следственным отделом при ОВД Ахангаранского района возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 251(1) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.