Тақиқланган моддалар билан боғлиқ аниқланган навбатдаги фактлар
- 2022 йил 26 апрель куни соат 20:50 ларда, Бектемир туманида жойлашган “Шарқ” ЙПХ масканида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари М.Шарипов ва Д.Пайзиевлар томонидан, Тошкент вилоятидан пойтахтга кириб келаётган "Nexia" русумли автомобиль тўхтатилиб, холис ва гувоҳлар иштирокида текширилганда, ҳайдовчи, 1999 йилда туғилган С.Х.нинг ёнидан 1 дона “Тропикамид” номли психотроп ва 2 дона таркиби номаълум бўлган дори воситалари шунингдек, автомобиль салонидан жигар рангли, ўткир ҳидли, сақичсимон модда топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилиб, фуқаро С.Х. ва аниқланган воситалар Бектемир тумани ИИО ФМБга топширилган.
- 2022 йил 26 апрель куни соат 22:40 ларда, Чилонзор туманида жойлашган “Эркин” ЙПХ масканида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари Н.Джуманазаров ва Ш.Хикматовлар томонидан, Тошкент вилоятидан пойтахтга кириб келаётган "Malibu" русумли автомобиль тўхтатилиб, холис ва гувоҳлар иштирокида текширилганда, йўловчи, 1990 йилда туғилган И.Ж.нинг ёнидан 2 дона гугурт қутисига солинган, яшил рангли, ўткир ҳидли, қуритилган ўсимлик моддаси топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилиб, фуқаро И.Ж. ва аниқланган моддалар Чилонзор тумани ИИО ФМБга топширилган.
- 2022 йил 25 апрель куни соат 22:45 ларда, Бектемир туманида жойлашган “Бектемир” ЙПХ масканида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари Б.Рустамов ва И.Джумабоевлар томонидан, Тошкент вилоятидан пойтахтга кириб келаётган "Spark" русумли автомобиль тўхтатилиб, холис ва гувоҳлар иштирокида текширилганда, йўловчи, 1995 йилда туғилган М.С.нинг ёнидан 1 дона “Тропикамид” номли психотроп ва 10 дона таркиби номаълум бўлган дори воситалари топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилиб, фуқаро М.С. ва аниқланган воситалар Бектемир тумани ИИО ФМБга топширилган.
- 2022 йил 26 апрель куни соат 01:20 ларда, Олмазор туманида жойлашган “Минерал сувлар” блок-постида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари Н.Абдувохидов ва Ж.Боймирзаевлар томонидан, Тошкент вилоятидан пойтахтга кириб келаётган "Ваз-21093" русумли автомобиль тўхтатилиб, холис ва гувоҳлар иштирокида текширилганда, ҳайдовчи, 2001 йилда туғилган Ж.Р.нинг ёнидан 1000 сўмлик пул купюрасига ўралган қуритилган ўсимлик ва целлофанга ўралган жигар рангли, ўткир ҳидли, сақичсимон модда топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилиб, фуқаро Ж.Р. ва аниқланган моддалар Олмазор тумани ИИО ФМБга топширилган.

Зафиксированы факты, связанные с запрещенными веществами
26 апреля в 20:50 сотрудники ДПС М.Шарипов и Д.Пайзиев в ходе выполнения служебных задач на посту ДПС “Шарк” в Бектемирском районе при въезде в Ташкент остановили автомобиль "Nexia". Проверка показала, что у водителя С.Х., 1999 года рождения, были 1 единица психотропного средства “Тропикамид” и 2 неизвестных лекарственных препарата.
По данному факту оформлены соответствующие документы, гражданин С.Х., а также обнаруженные средства переданы в УКД ОВД Бектемирского района.
26 апреля в 22:40 на посту ДПС «Эркин» в Чиланзарском районе сотрудниками ДПС Н.Джуманазаровым и Ш.Хикматовым остановлен автомобиль "Malibu", при проверке которого с участием понятых у пассажира И.Ж., 1990 года рождения, в 2 спичечных коробках обнаружено зеленое, резко пахнущее, высушенное растительное вещество.
Факт задокументирован в соответствии с установленными порядками, гражданин И.Ж. и выявленные препараты переданы в УКД ОВД Чиланзарского района.
25 апреля в 22:45 на посту ДПС «Бектемир» в Бектемирском районе сотрудники ДПС Б.Рустамов и И.Джумабоев остановили для проверки автомобиль "Spark". Как оказалось в ходе проверки при участии понятых, у пассажира М.С., 1995 года рождения, было психотропное средство “Тропикамид” и 10 единиц неизвестного лекарственного препарата.
Факт задокументирован соответствующими документами, гражданин М.С. и установленные вещества переданы в УКД ОВД Бектемирского района.
26 апреля в 01:20 сотрудниками ДПС Н.Абдувохидовым и Ж.Боймирзаевым, несущими службу на блокпосту “Минерал сувлар”, расположенном в Алмазарском районе, остановлен автомобиль "Ваз-21093" и при проверке его с участием понятых у водителя Ж.Р., 2001 года рождения, выявлено в банкноте номиналом 1 000 сумов засушенное растение и завернутое в целлофан коричневое, смолянистое вещество с характерным запахом.
По факту оформлены документы, гражданин Ж.Р. и выявленные вещества переданы в УКД ОВД Алмазарского района.