“Tashkent Book Fest” III Тошкент халқаро китоб кўргазма-ярмаркасида Ички ишлар ходимлари фаол иштирок этишди. Китобсевар соҳа вакиллари тадбир давомида Ички ишлар вазири томонидан рағбатлантирилди
Жорий йилнинг 2 ноябрь куни «Ўзэкспомарказ»да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг ташаббуси билан анъанавий ўтказиладиган “Tashkent Book Fest” III Тошкент халқаро китоб кўргазма-ярмаркаси ўз ишини бошлади.
Халқаро тадбирда қатор хориж ва қўшни давлатлар, жумладан, Арманистон, Беларусь, Буюк Британия, Қирғизистон, Қозоғистон, Россия Федерацияси, Тожикистон, Озарбайжон, Туркия, Ҳиндистон давлатларидан соҳа мутасаддилари, етакчи нашриётлар, китоб савдо ташкилотлари вакиллари, маҳалий матбаа ва ноширлик корхоналари, оммавий ахборот воситалари ходимлари ва кенг жамоатчилик иштирок этмоқда.
Тадбирда нафақат ноширлик ташкилотлари вакиллари балки шу билан биргаликда Ички ишлар тизимида хизмат қилувчи китобхон ходимлар хам катта қизиқиш ва мамнуният билан қатнашмоқдалар.
Кўргазманинг биринчи кунида очилиш маросими ва машхур ёзувчиларнинг китоблар тақдимоти ҳамда ноширлик соҳасига оид қизиқарли семинарлар бўлиб ўтди.
III халқаро китоб кўргазма-ярмаркасининг иккинчи кунида ҳам Ички ишлар вазирлигига қарашли таълим масканлари ўқувчи ҳамда курсантлари шунингдек барча сохавий хизматлардан ходимлар фаол иштирок этишди. Қолаверса тадбирнинг ушбу кунида турли ёзувчилар билан ижодий учрашувлар, китоблар тақдимоти ва бадиий концерт дастури бўлиб ўтди.
Тадбир сўнгида унда иштирок этаётган энг фаол китобхон ходимларга Ички ишлар вазирининг буйруғига биноан 1 млн сўмлик китоблар жамланмаси топширилди.

November 4, 2022 520
The Internal Affairs staff actively participated in the "Tashkent Book Fest" III Tashkent international book exhibition-fair
On November 2, the 3rd Tashkent International Book Fair, "Tashkent Book Fest", which is traditionally held at the initiative of the Information and Mass Communications Agency, started at "Uzekspomarkaz".
At the international event, industry officials from many foreign and neighbouring countries, including Armenia, Belarus, Great Britain, Kyrgyzstan, Kazakhstan, the Russian Federation, Tajikistan, Azerbaijan, Turkey, and India, leading publishers, representatives of book trade organizations, local printing and publishing enterprises, public media workers and the general public are participating.
The representatives of publishing organizations and the Internal Affairs staff are participating in the event with great interest and pleasure.
On the first day of the exhibition, an opening ceremony and presentation of famous writers' books and interesting publishing industry seminars were held.
On the second day of the 3rd International Book Fair, students and cadets of educational institutions under the Ministry of Internal Affairs and employees of all specialized services actively participated. Furthermore, on this event day, creative meetings with various writers, a presentation of books and an artistic concert program were held.
Following the event, the most active book readers participating in it were given a set of books worth 1 million UZS according to the Minister of Internal Affairs order.