Темир йўл - ўйингоҳ эмас!
24 июнь куни соат 19:27 ларда Андижон вилояти ИИБ ТХТБга Пайтуғ темир йўл бекати бошлиғи телефон орқали Пайтуғ бекатида вагон устига чиққан фуқарони юқори кучланишли электр токи урганлиги ҳақида хабар берди.
Терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, бўш вагонлар устига чиққан, Избоскан тумани, Пайтуғ шаҳар, “А.Темур” МФЙда яшовчи, 2008 й.т. вояга етмаган Ч.Т. эканлиги, ва уни ўз эҳтиётсизлиги оқибатида юқори кучланишли электр токи урганлиги аниқланган.
Ч.Т.га зудлик билан биринчи ёрдам кўрсатилиб, Пайтуғ туман тез тиббий ёрдам марказининг жонлантириш бўлимига ётқизилганлиги маълум қилинган.
Ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ҳаракатлари давом этмоқда.
Шу ўринда ота-оналардан фарзандларига эътиборлироқ бўлишлари ҳамда темир йўл атрофларида сайр қилишга қўймасликларини сўраб қоламиз. Эслатиб ўтамиз темир йўлда юқори кучланишли ток мавжуд. Бефарқлик эса сиз ва яқинларингиз ҳаётига хавф туғдириши мумкин.

Железнодорожные пути - не место для игр!
24 июня в 19:27 начальник станции Пайтуг по телефону сообщил в УОБТ УВД Андижанской области о том, что гражданина, поднявшегося на крышу вагона, ударило высоким напряжением электрического тока.
В ходе предварительного следствия выяснилось, что на порожние вагоны залез несовершеннолетний житель МСГ А.Темур города Пайтуг Избасканского района Ч.Т., 2008 г.р., который был поражен электрическим током высокого напряжения в результате собственной неосторожности.
Ч.Т. немедленно оказали первую медицинскую помощь и поместили в реанимацию Пайтугского районного центра скорой помощи.
По делу ведется расследование.
Хотелось бы попросить родителей уделять больше внимания своим детям и не позволять им ходить по железной дороге. Напомним, что на железной дороге есть ток высокого напряжения. А равнодушие может поставить под угрозу жизнь вашу и ваших близких.