«Темирйўл»даги мавсумий ишчи ўз ҳамкасбининг пластик картасидаги пулларини ўғирлаб, «1Xbet«га тикиб юборди
Самарқанд вилояти Пайариқ туманида яшовчи «Темирйўл» вокзалида мавсумий ишчи 29 ёшли Т.Н., пластик картасидаги 8.542.500 сўм пуллари ўғирланганлиги тўғрисида мурожаат қилган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида, ушбу жиноятни Т.Н.нинг тенгдоши ва ҳамкасби бўлган А.А. содир этганлиги, у иш жойидаги кийиниш хонасида Т.Н.нинг телефонини яширинча олиб, телефондаги мобил илова ёрдамида пластикдаги пулларни «1Xbet" онлайн қимор ўйинига ўтказганлиги аниқланган.
Ҳолат юзасидан 29 ёшли А.А. Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми «б» банди билан жиноий жавобгарликка тортилди.
Қонунга мувофиқ, А.А. содир этган жиноий ҳаракатлари учун 5 йилдан 8 йилгача озодликдан маҳрум қилиш жазоси назарда тутилган.

16 марта 2023 г. 566
Сезонный работник железной дороги украл деньги со счета пластиковой карты коллеги и сделал ставки в "1Xbet"
29-летний житель Пайарыкского района Самаркандской области, являющийся сезонным работником на железнодорожном вокзале, рассказал о пропаже денег в размере 8.542.500 сумов со счета принадлежащей ему пластиковой карты.
В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий стало известно, что данное преступление было совершено его ровесником и коллегой А.А., который тайно похитил мобильный телефон Т.Н. в раздевалке на рабочем месте и через мобильное приложение перевел деньги из пластиковой карты в азартную онлайн-игру "1Xbet".
По факту в отношении А.А. возбуждено уголовное дело по пункту «б» части 3 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Согласно закону, А.А. за совершенные преступные действия предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок от 5 до 8 лет.