Тожикистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ЖХД ЙҲХХ биносида масъул ходимлар ҳамда Тожикистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги вакиллари иштирокида учрашув ташкил этилди.
Асосий масалалар сифатида: йўлларда инсон саломатлигини асрашда замонавий ахборот-коммуникация ва технологиялардан фойдаланиш, автоматик тарзда онлайн ишловчи қурилмаларнинг таҳлили, дастурий таъминотларнинг мукаммаллигини ошириш бўйича мавзулар муҳокама қилинди.
Шунингдек, меҳмонлар ЙҲХХ биносида ташкил этилган илмий марказдаги махсус жиҳозланган хоналар ҳамда Мультимедиа маркази билан танишдилар. Келгусида йўллардаги хавфсизликни таъминлаш юзасидан ҳар икки томон ҳам ўз фикр ва таклифларини билдириб, ўзаро ҳамкорликни янада кучайтиришга келишилиб олинди.

December 13, 2022 738
The Public Security Department RTSS of the MIA of Uzbekistan hosted a meeting with the representatives of the MIA of the Republic of Tajikistan.
The sides discussed the main issues related to using modern information and communication technologies to protect human health on the roads, analysing devices that work automatically online, and improving software excellence.
Also, the guests got acquainted with the specially equipped rooms and the Multimedia centre in the scientific centre established in the building of RTSS. Both sides expressed their opinions and suggestions on ensuring road safety and agreed to strengthen cooperation further.