Тошкент шаҳрида ноқонуний валюта сотиш билан шуғулланган шахс аниқланди
Ўзбекистон Республикаси ИИВ ТҚД ЖҚХ Гиёҳвандлик ва психотроп моддаларни ноқонуний муомаласига қарши курашиш бошқармаси ходимлари томонидан олинган тезкор маълумотга асосан, Бош прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш Департаментининг Тошкент вилояти бошқармаси Тезкор бўлими ходимлари билан ҳамкорликда 2023 йилнинг 25 январь куни Тошкент шаҳри Бектемир туманида тезкор-қидирув тадбири ўтказилди.
Тезкор-қидирув тадбири натижасида 1993 йил Тошкент вилоятида туғилган шахс, 1977 йил Қашқадарё вилоятида туғилган фуқарога "қорабозор" курсида ҳар 1 АҚШ долларини 11.400 сўмдан ҳисоблаб, 10.000 АҚШ долларини 114.000.000 сўмга сотаётган пайтида ушланди.
Ҳозирги кунда Департаментининг Тошкент вилоят бошқармаси суриштирув бўлими томонидан терговга қадар текширув ишлари олиб борилмоқда

January 30, 2023 385
On January 25, according to the operative information received by the employees of the Department of Combating Illegal Trafficking of Narcotics and Psychotropic Substances of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with the Operational Department of the Department of Combating Economic Crimes under the General Prosecutor's Office held an investigative event in the Bektemir district of Tashkent city.
As a result of a quick search operation, a person born in 1993 in Tashkent region was detained while selling 10,000 US dollars for 114,000,000 UZS at the "black market" exchange rate.
Currently, an investigation is being undertaken by the investigative department of the Tashkent region.