Тошлоқ туманида компьютерхонага ўғирликка тушган шахс аниқланди
Тошлоқ туманида фуқаро О.Б ИИБга мурожаат қилиб, унда 2022 йилнинг 29 октябрь кунидан 30 октябрь кунига ўтар кечаси номаълум шахс Қуйи Яккатут маҳалласида жойлашган компьютер хизматлари кўрсатиш хонасига ғайриқонуний равишда кириб, компьютер хонасидан жами нархи 8.000.000 сўмлик «ПлaйСтатион» ўйин жамланмаси эҳтиёт қисмларини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини билдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Тошлоқ тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми «г» банди (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.

В Ташлакском районе выявлен гражданин, совершивший кражу в компьютерном клубе
Житель Ташлакского района О.Б. обратился в ОВД и сообщил, что в ночь на 30 октября в пункт по компьютерному обслуживанию, расположенный в махалле Куйи Яккатут, проник неизвестный и похитил оттуда PlayStation стоимостью 8 млн сумов, а затем скрылся с места происшествия.
По данному факту следственным отделением при ОВД Ташлакского района возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 2 статьи 169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе расследования установлена причастность к преступлению гражданина М.Р., который задержан в процессуальном порядке.