Ўзбекистон Республикаси ИИВ Малака ошириш институтида Ички ишлар органларида узлуксиз ўқув-карьера жараёни тизими асосида кадрларни тайёрлаш бўйича навбатдаги махсус малака ошириш ўқув курсларида ички ишлар органларининг турли соҳавий хизматларидан 82 нафар ходимлар «подполковник» махсус унвонини олиш йўналишида ўқув тайёргарликдан ўтказилди.
Ўқув машғулотлари Институт профессор-ўқитувчилари ҳамда вазирлик соҳавий хизматлари билан ҳамкорликда замон талаблари асосида ишлаб чиқилган ўқув дастурлари асосида алоқа ва ахборот технологияларидан кенг фойдаланган ҳолда интерфаол усулларда олиб борилди.
Ўқув курси якунида комиссия таркибида ўтказилган синов ва имтиҳонларни муваффақиятли тамомлаган тингловчиларга белгиланган намунадаги сертификатлар топширилди.
Тадбирда сўзга чиққанлар ўқув курси давомида ўрганганлари хизмат фаолиятини ташкил этишда ўз самарасини беришини эътироф этдилар. Шунингдек, бугунги сертификат ва оладиган навбатдаги «подполковник» махсус унвон катта масъулият юклаши таъкидланди.

25 декабря 2022 г. 2174
В Институте повышения квалификации МВД Республики Узбекистан 82 сотрудника различных отраслевых служб органов внутренних дел прошли подготовку для получения специального звания «подполковник» на очередных специальных курсах подготовки кадров на основе системы непрерывного образования и карьерного роста в ОВД.
Занятия проводились в интерактивной форме с широким использованием информационных технологий на основе образовательных программ, разработанных с учетом требований времени в сотрудничестве с профессорско-преподавательским составом института и оперативных служб министерства.
По окончании учебного курса слушателям, успешно сдавшим зачеты и экзамены, проводимые комиссией, были выданы сертификаты установленного образца.
Выступившие на мероприятии отметили, что то, чему они научились в ходе учебного курса, будет эффективно при организации служебной деятельности. Также было отмечено, что сегодняшний аттестат и очередное специальное звание «подполковник» придают большую ответственность.