Ўзбекистон Республикаси ИИВ Малака ошириш институтида Ички ишлар органларида узлуксиз ўқув-карьера жараёни тизими асосида кадрларни тайёрлаш бўйича навбатдаги махсус малака ошириш ўқув курсларида ички ишлар органларининг турли соҳавий хизматларидан 82 нафар ходимлар «подполковник» махсус унвонини олиш йўналишида ўқув тайёргарликдан ўтказилди.
Ўқув машғулотлари Институт профессор-ўқитувчилари ҳамда вазирлик соҳавий хизматлари билан ҳамкорликда замон талаблари асосида ишлаб чиқилган ўқув дастурлари асосида алоқа ва ахборот технологияларидан кенг фойдаланган ҳолда интерфаол усулларда олиб борилди.
Ўқув курси якунида комиссия таркибида ўтказилган синов ва имтиҳонларни муваффақиятли тамомлаган тингловчиларга белгиланган намунадаги сертификатлар топширилди.
Тадбирда сўзга чиққанлар ўқув курси давомида ўрганганлари хизмат фаолиятини ташкил этишда ўз самарасини беришини эътироф этдилар. Шунингдек, бугунги сертификат ва оладиган навбатдаги «подполковник» махсус унвон катта масъулият юклаши таъкидланди.

December 25, 2022 1301
Eighty-two employees from various sectoral services of the internal affairs bodies were trained to receive the special rank of "lieutenant colonel" in the special training courses on the system of continuous education and career process in internal affairs bodies at the Advanced Training Institute of the MIA of the Republic of Uzbekistan.
The training sessions were conducted in interactive ways with wide use of communication and information technologies based on modern educational programs in cooperation with professors and teachers of the Institute and the ministry's field services.
At the end of the training course, the trainees who successfully completed the tests and exams conducted by the commission were given certificates.
Those who spoke at the event acknowledged that what they learned during the training would effectively organise service activities. They also noted that today's certificate and the special rank of "lieutenant colonel" bring great responsibility.