Уй ичидаги сандиқдан пул ўғирлаган шахс қўлга олинди
Бойсун туманида 2022 йил 24 июль куни туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмасининг хабарига кўра, туманнинг «Бибиширин» маҳалласида яшовчи, Д.Диёра (исм шарифлар ўзгартирилган) «102» га қилган мурожаатида, 13 июль куни номаълум шахс яшаш уйи эшиги очиқлигидан фойдаланиб, уй ичидаги сандиғидан 10 000 000 (ўн миллион) сўм пулларини ўғирлаб кетганлигини маълум қилган. Ички ишлар органлари ходимлари томонидан кўрилган чоралар натижасида, ушбу ўғирликни шу туманда яшовчи, Э.Акмал содир этганлиги аниқланиб ушланган ва ашёвий далил олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Э.Акмалга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми «г» банди билан жиноят иши қўзғатилган.

Задержан вор, укравший деньги из сундука
В органы внутренних дел обратилась жительница махалли Бибиширин Байсунского района Д.Диёра (имена и фамилии изменены), сообщившая, что 13 июля неизвестный воспользовался оставленными открытыми дверьми и проник в дом, украл из сундука 10 000 000 сумов. По итогам предпринятых мер сотрудниками ОВД предъявлено обвинение в совершении данного преступления жителю района Э.Акмалу.
По данному факту в отношении Э.Акмала возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 2 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.