Вазир ўринбосарининг навбатдаги сайёр қабули Бўка туманида ўтказилди
Навбатдаги сайёр учрашувда Бекобод шаҳри, Бўка, Бекобод ва Пискент тумани аҳолисининг 50 дан ортиқ муаммоларига ечим топилди.
Бошқа кунлардан фарқли равишда Вазир ўринбосари бугун ИИБ пробация назоратида бўлган шахслар билан ҳам мулоқот қилиб, уларни тўғри йўлга қайтиши ва ижтимоий ҳаётга мослашиши, иш билан таъминлаш масаласига алоҳида эътибор қаратди.
Жараёнда сайёр суд ташкил этилиб, унда меҳнатга ҳалол муносабатда бўлган ва суд томонидан белгиланган чекловларга қатъий риоя қилган 15 дан ортиқ шахслар шартли равишда муддатидан олдин озод қилинди.
Сайёр қабулда эса фуқаролар – ИИОга ишга тиклаш, суриштирув ва тергов, ижтимоий ҳимоя ва моддий ёрдам бериш, йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш ва бошқа турдаги тизимга оид масалалар билан мурожаат қилишди.
Ушбу мурожаатларнинг 31 таси шу жойнинг ўзида ижобий ҳал этилиб, тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилди. Қўшимча ўрганиш талаб этадиган 22 та мурожаатни кўриб чиқиш Вазир ўринбосари томонидан назоратга олинди.
Тадбир сўнгида, вазир ўринбосари 20 йилдан буён Ўзбекистон ҳудудида яшаб фуқаролиги бўлмаган 6 нафар шахсларни Ўзбекистон Республикаси фуқаролигига қабул қилинганлиги билан қутлаб, уларга расмийлаштирилган ИД-карталарни топширди.

The Deputy Minister held reception in Buka district
At the mobile meeting, more than 50 problems of the population of the Bekabad, Buka and Piskent districts were solved.
Unlike other days, the Deputy Minister today also talked to those who are under probation control of the DIA, paying special attention to the issue of their return to the right path and adaptation to social life and employment.
In the process, a mobile court was set up. More than 15 individuals who were honest in their work and strictly adhered to the restrictions set by the court were conditionally released ahead of schedule.
During the mobile reception, the citizens addressed the Internal Affairs with questions related to employment, inquiry and investigation, social protection and financial assistance, road safety, and other systems.
The Deputy Minister resolved 31 of these appeals on the spot and issued the relevant documents. He oversaw the consideration of 22 appeals requiring further investigation.
Following the event, the Deputy Minister congratulated six stateless persons who had lived in Uzbekistan for 20 years on acquiring citizenship of the Republic of Uzbekistan and handed them ID cards.