Ўзбекистонга амалий ташриф билан келган Туркия Миллий полицияси академияси делегацияси Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармасининг Хавфсиз туризмни таъминлаш бошқармасида бўлди. Ишчи гуруҳга Туркия Миллий полицияси академияси бошлиғи ўринбосари Фотиҳ Инал бошчилик қилмоқда.
Меҳмонлар бошқарма фаолияти, унинг негизида фаолият кўрсатаётган Вазият маркази, Бўстонлиқ туманида жойлашган туристик объектлари ходимларининг ишлари билан яқиндан танишди.
Ташриф чоғида жаноб Фотиҳ Инал туристик полицияси ходимлари замонавий жаҳон андозалари даражасида жиҳоз ва техник воситалар билан таъминлангани, улар юқори профессионал даражада хизмат қилаётганини таъкидлади.

Визит делегации Академии национальной полиции Турции
Прибывшая в Узбекистан с рабочим визитом делегация Академии национальной полиции Турции посетила Управление по обеспечению безопасного туризма ГУВД Ташкентской области. Рабочую группу возглавляет заместитель начальника Академии национальной полиции Турции Фатих Инал.
Гости ознакомились с деятельностью Управления, функционирующим на его базе Ситуационным центром, работой сотрудников на туристических объектах, расположенных в Бостанлыкском районе.
В ходе визита господин Фатих Инал отметил, что сотрудники туристической полиции оснащены техникой и средствами по современным мировым стандартам, несут службу на высоком профессиональном уровне.