«Янгиҳаёт» блок-постида тўхтатилган "Lacetti"нинг йўловчиси қидирувда бўлиб чиқди
2022 йил 4 июль куни соат 01:30 ларда, Янгиҳаёт туманида жойлашган «Янгиҳаёт» блок-постида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари А.Толиев ва Ж.Амировлар томонидан, Тошкент вилоятидан пойтахтга кириб келаётган "Lacetti" русумли автомобиль тўхтатилиб текширилганда, салонда бўлган йўловчи ходимларда шубҳа уйғотган.
Мазкур йўловчи, 1993 йилда туғилган М.Э.нинг маълумотлари планшет мосламаси ёрдамида, махсус дастур орқали текширилганда, ушбу фуқаро Ўзбекистон Республикаси Жиноят Кодексининг 169-моддаси 2-қисми билан айбланиб, 2022 йил 7 май кунидан буён қидирувдалиги аниқланган.

Пассажир остановленного на блокпосту «Янгихаёт» автомобиля "Lacetti" оказался в розыске
4 июля нынешнего года в 01:30 сотрудниками ДПС А.Толиевым и Ж.Амировым, несущими службу на блокпосту “Янгихаёт” в Янгихаётском районе, при въезде в столицу остановлен автомобиль "Lacetti", в ходе проверки которого пассажир привлек внимание стражей порядка своим поведением.
Личность гражданина М.Э., 1993 года рождения, была проверена по базе данных на служебном планшете. Как оказалось, он обвинятеся по части 2 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и объявлен в розыск с 7 мая этого года.
Оформлены соответствующие документы, разыскиваемый гражданин передан в УКД ОВД Янгихаётского района.