ЙҲХБга келган фуқаро муқаддам жиноят содир қилганликда айбланаётганлиги ва ҳозирда қидирувдалиги маълум бўлди
2021 йил 17 декабрь куни фуқаро Э.С. қоидабузарлиги бўйича жаримасига эътироз билдириб, Тошкент вилояти ИИББ ЙҲХБга мурожаат қилганлиги сабабли, унинг маълумотлари махсус дастур орқали текширилганда, мазкур фуқаро Жиноят кодексининг 109-моддаси 2-қисми, 112-моддаси 1-қисми, 166-моддаси 3-қисми «а» бандида кўрсатилиб ўтилган жиноятларни содир этганликда айбланиб, қидирувдалиги маълум бўлган.
Вилоят ИИББ ЙҲХБ ходимлари Ш.Шомирзаев ва А.Хамроқуловлар томонидан ушланиб, ҳолат тегишли тартибда расмийлаштирилган ва фуқаро Э.С. Чирчиқ шаҳар ИИБга топширилган.

20 декабря 2021 г. 5034
Выяснилось, что гражданин, пришедший в УБДД, обвинен в совершении преступления и в настоящее время находится в розыске
17 декабря текущего года гражданин Э.С. с возражением по штрафу о нарушении ПДД обратился в УБДД ГУВД Ташкентской области. При проверке его данных через специальную программу, стало известно, что данный гражданин был обвинен в совершении преступлений, предусмотренных частью 2 статьи 109, частью 1 статьи 112, пунктом «а» части 3 статьи 166 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, и находился в розыске.
Сотрудниками УБДД ГУВД области Ш.Шомирзаевым и А.Хамракуловым гражданин Э.С. был задержан и отправлен в ОВД города Чирчика, факт был оформлен в соответствующем порядке.