«Йил аёли» миллий танловида ички ишлар органлари ходималари фахрли ўринларни эгаллади
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Кенгашининг қарорига асосан Оила ва хотин-қизлар давлат қўмитаси томонидан «Аёли эъзозланган юрт» шиори остида «Йил аёли» миллий танлови ўтказилди.
Кўрик танлов уч босқичда ташкиллаштирилди. Танловнинг туман босқичларида жами 4160 та, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар босқичида 1972 та бошланғич ташкилотлар иштирок этди.
Танловга якунига асосан Муҳтарам Президентимиз раҳнамолигида олиб борилаётган халқчил ислоҳотлар муваффақиятидаги фаол иштироки ҳамда меҳнат жамоаларидаги бошланғич ташкилотлар ўртасида ўтказилган «Энг намунали бошланғич ташкилоти-2022» кўрик танловида Қорақалпоғистон Республикаси ИИВ Маънавий – маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғининг хотин-қизлар масалалари бўйича ўринбосари подполковник Кыдырбаева Альтынай фахрли биринчи ўрин соҳибаси бўлди.
«Энг намунали ҳарбий қисм бошланғич ташкилоти» номинацияси бўйича эса Навоий вилояти ИИБ Маънавий-маърифий ишлар ва кадрлар билан таъминлаш хизмати бошлиғининг Хотин-қизлар масалалари бўйича ўринбосари майор Душанова Сарвиноз Оила ва хотин-қизлар давлат қўмитаси томонидан диплом ҳамда 3.000. 000 сўм пул билан тақдирланди.

December 28, 2022 549
Based on the decision of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, the State Committee for Family and Women held the national competition "Woman of the Year" under the slogan "A country where women are honoured".
The selection process was organized in three stages. A total of 4,160 primary organizations took part in the district stages of the contest, and 1,972 primary organizations participated in the stages of the Republic of Karakalpakstan, regions and Tashkent city.
According to the competition results, the deputy head of the MIA of the Republic of Karakalpakstan for women's issues, Kidyrbaeva Altinay, won first place. She was selected for her active participation in the success of the populist reforms under the leadership of the President and the "Most Exemplary Primary Organization-2022" among primary organizations in labour unions.
Major Dushanova Sarvinoz, the deputy head of the Spiritual-Educational Affairs and HR Service of the DIA of Navoi Region for Women's Issues, received a diploma and 3,000,000 UZS from the State Committee for Family and Women in the nomination "The Most Exemplary Primary Organization of the Military Unit".