ЙПХ ходимидан қочган ҳайдовчи ёнидан кучли таъсир қилувчи дори топилди
16 май куни ИИВ ШХББ ходимлари билан ҳамкорликда Чирчиқ шаҳрида ЙПХ инспектори А.Худойбердиев «Ласетти» русумли транспорт воситасини текшириш учун тўxтатганда, ҳайдовчи қонуний талабни бажармасдан ҳаракатни давом эттирган ва кўрилган чора тадбирлар натижасида автоулов тўхтатиб қолинган.
Ҳайдовчи ушбу ҳолатда ҳужжатларни тақдим этишдан бош тортади. Шундан сўнг автоулов xолислар иштирокида кўздан кечирилганда, унда тўрт дона «Тропикамид», 3 дона «Селофан», 1 дона «Регопен» ва 5 дона «Тапитикан» номли кучли таъсир қилувчи дори воситаси ҳамда жами 2.580$ пул маблағлари борлиги аниқланди. Ҳолат бўйича тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилди.
Шундан сўнг ИИВ ШХББ томонидан олиб борилган қўшимча суриштирувлардан сўнг ушуб фуқаронинг яшаш жойидан кўп миқдорда кучли таъсир қилувчи дори воситалари борлиги маълум бўлди.

У водителя, пытавшегося скрыться от сотрудника ДПС, обнаружены сильнодействующие препараты
16 мая совместными усилиями сотрудников ГУСБ МВД в городе Чирчике осуществлены мероприятия, в ходе которых инспектором ДПС А.Худойбердиевым был дан знак остановиться водителю автомобиля “Ласетти", но он не выполнил законного требования стража правопорядка и продолжил движение, в результате предпринятых мер все же машину удалось остановить.
Водитель в этой ситуации отказался предоставить документы. Затем транспортное средство было проверено с участием понятых и в ходе проверки обнаружены сильнодействующие препараты – "Тропикамид" (4 шт.), "Селофан" (3 шт.), "Регопен" (1 шт.) и "Тапитикан" (5 шт.), а также 2 580 долларов США. По факту оформлены соответствующие документы.
Затем после дополнительных запросов ГУСБ МВД выяснилось, что у гражданина по месту жительства имеется большое количество сильнодействующих лекарственных препаратов.