ЮНИСEФ вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
2022 йилнинг 20 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Жамоат хавфсизлиги департаменти Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси хизмати бошлиғи полковник Б.Э.Бердиалиев, хизмат масъул ходимлари, вазирлик Халқаро ҳамкорлик бошқармаси ҳамда ЮНИСEФнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси вакиллари Антониа Людеке ва Сафинас Ахаевалар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда 2023 йилга ҳамкорликда вояга етмаганлар ва ёшларни ҳуқуқий билимларни шакллантириш ҳамда жойларда хизмат олиб бораётган инспектор-психологларни билим ва кўникмаларини ошириш мақсадида семинар-тренинглар ташкил этиш бўйича ишлар режаси белгилаб олинди.

22 декабря 2022 г. 554
20 декабря этого года состоялась встреча между начальником Службы профилактики правонарушений Департамента общественной безопасности Министерства внутренних дел Республики Узбекистан полковником Б.Э.Бердиалиевым, ответственными сотрудниками службы, Управления международного сотрудничества министерства и представителями ЮНИСЕФ в Узбекистане Антонией Людеке и Сафинас Ахаевой.
На встрече был определен план работы на 2023 год по организации семинаров-тренингов с целью формирования правовых знаний у несовершеннолетних и молодежи, а также повышения знаний и навыков инспекторов-психологов, несущих службу на местах.